Kalıcı Makyaj Silme

Kalıcı Makyaj Silme

Memnun Olmadığınız Kalıcı Makyaj ve Dövmelerden Kurtulmak Artık Çok Kolay

Yurtdışından özel getirtmiş olduğumuz kalıcı makyaj ve dövme silme ilacıyla dövmenizi siliyoruz.

Kalıcı makyaj uygulamaları şekil ya da renk olarak tam istediğiniz şekilde uygulanamamış ya da zaman içerisinde daha farklı bir modele geçmek isteğiniz ortaya çıkabilir. Eski uygulamalardan kurtulmak için mevcut çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemler şöyle sıralanabilir;

Kamuflaj Yöntemi

Kalıcı makyaj işlemi uygulanan bölgeye ten rengiyle aynı yöntemle tekrar kalıcı makyaj uygulaması yapılarak altta kalan koyu boyayı ten rengiyle kamufle etme uygulamasıdır. Ancak koyu renk her zaman açık renge baskın olduğu için alttaki koyu rengin kapatılması ilk zamanlar mümkünmüş gibi gözükse de bir süre sonra tekrar ortaya çıkar ve uygulamanın yenilenmesini gerektirir.


Lazerle Dövme Silme

Bir diğer silme yöntemi lazer uygulamalarıdır. Lazer dalga boyları uygulanan kalıcı makyaj rengine bağlı olarak derinin altındaki boya yerleşen hücreleri parçalayıp boyayı dışarı kusturma mantığına dayanmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamalarında kullanılan boya tipi dövme boyaları gibi olmasa da silme işlemi açısından benzer özellikler gösterirler. Aktif Q-Switch lazerli işlemi kalıcı makyaj sildirme uygulamalarında kullanmak mümkündür. 4-5 defa aralıklarla uygulama yapmak gerekir. Dermatologların ortak olarak %60 oranında başarılı olduğunu değerlendirdiği silme yöntemidir.


Solüsyonla Silme Yöntemi

Diğer işlem özel bir solüsyonun yine kalıcı makyaj uygulaması gibi, hangi deri katmanına yapılmışsa, o tabakaya solüsyonun yedirilmesiyle mevcut pigmentlerin yumuşatılarak cilt yüzeyine taşınması ile silinmesidir. Bu işlemin maksadı ilacın altında kalmış olan kalıcı makyajı deriden dışarı atmaktır. Bu yöntemle yapılan kalıcı makyaj silme işlemi cildinize ve tüylerin dökülmesine neden olmadığı gibi en sağlıklı yöntem olarak bilinir. Uygulama yapılan bölgede ilk aşamada kabuklanma olur 3-4 gün sonra kabuklar dökülerek yerini hafif bir pembeliğe bırakır. Bu pembelik bazen 1 ay sürebilir. Bu uygulama ile derinin alt tabakasında bulunan kalıcı makyajınız da silinmiş olur.

Yapılan bu işlem sayesinde kalıcı makyajdan tamamen kurtulabilirsiniz. Bu solüsyon renk ve derinlik seçimi doğru bir şekilde kullanıldığından skar ve hipopigmentasyon oluşturmaz. Kalıcı makyajın düzeltilmesinde ve dövmelerin giderilmesinde etkili, basit, güvenli ve hızlı bir yöntemdir. Uygun şekilde çalışıldığında 1 veya 2 seans problemin giderilmesi için yeterlidir. Daha sonra cilt normal görünümüne ulaşır. Kalıcı makyaj silmede en etkili ve geriye hasar bırakmayan yöntemdir. Tabii ki bunu yapacak olan kişinin de yine tecrübeli bir uzman olması gerekir.


Uygulama kısa sürelidir ve acı değeri yüksek seviyede değildir. Uygulama sonrası bakım için uygulamayı yapan uzmanın sizi bilgilendirmesi şarttır.


Seans sonunda uygulama alanı temizlenerek bakımı yapılmaktadır. Seanslar sonrasında da günlük yaşamınızı etkileyecek herhangi bir istenmeyen durum oluşmamaktadır. Seanslar arasındaki süre kalıcı makyajda alanının büyüklüğüne ve bırakılan boyanın miktarına göre ortalama 3 hafta ile 8 hafta arasında değişim göstermektedir. Ancak seans sayısı boyanın rengine, miktarına, türüne ve boyanın nüfuz ettiği derinliğe de doğrudan bağlıdır. Kalıcı makyaj sonrası temiz ve hasarsız bir cilde kavuşmak sabır gerektiren uzun bir süreçtir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!