Kalıcı Makyaj Kıl Tekniği

Kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi bir hava vermek için incecik kıl şekilleri çizilmesidir. 

Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyondur. Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görün alması  sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir.....UYGULAMA SÜRESİ ORTALAMA 1 SAATTİR....

Rengin oturması : Kalıcı makyajın  cilt içinde tam olarak doğal rengini alması birbuçuk  iki hafta kadar sürer.  İyileşme sürecinde, cilt üzerinde yeni bir  deri tabakası oluşacağı için,  özellikle dudaklarda renk solgun görünebilir. Bu geçici durum yanıltıcı olabilir ve kalıcı makyajın başarılı olmadığını düşünebilir. 
 
Kaş ve eye liner  uygulamasında ise tam tersi olabilir. Yani kalıcı  makyajın yapıldığı ilk gün ve onu takip eden birkaç gün süreyle  renk çok koyu  görünür. Çünkü pigment cilt içinde okside olarak koyu bir renk alır. Bu  da geçicidir. 1 hafta  ile  2 hafta  arasında bir süre içinde renk istenilen haline kavuşur.
 
Komplikasyon olasılığı : Kalıcı makyaj steril şartlarda ve  bilinçli bir şekilde yapıldığı takdirde hiçbir riski  yoktur. Uygulama temiz ve iyi aydınlatılmış bir ortamda,  steril iğneler ve pigmentlerle, deneyimli bir uzman  tarafından yapılmalıdır.
 

  • Uçuk çıkarma ihtimali  olan dudaklara, kalıcı makyaj yapılmadan bir hafta önce, bir hazırlık tedavisi uygulanır.
  • Açık renkli, hassas veya kılcal damarları yüzeyde olan ciltlerde,  hafif kanama görülebilir ama  hemen geçer. Bu nedenle aspirin veya benzeri kanı sulandıran ilaçların, kalıcı makyajdan birkaç gün önce kesilmesi daha uygun olur.

Acı verir mi ?  Esasında acıdan bahsedilemez. Uygulama yapılırken makinenin titreşimi biraz tedirgin eder. Bu his özellikle eye-liner uygulamasında  oluşur. Kaşlardaki uygulama sırasında hissedilen rahatsızlık, ancak cımbızla kaş alındığı zaman  duyulan rahatsızlık kadardır.
 
Kalıcı makyaj öncesinde, lokal anestezik  bir kremle  uyuşturma yapılır. Bu hazırlık duyarlığı en az seviyeye indirir. Dudak kontürü uygulamalarında,  doktor uygun görürse, enjeksiyonla uyuşturma  yapılabilir.
 
Kızarıklık ve yanma : Uygulamadan sonra; hafif bir yanma hissi, geçici bir kızarıklık  veya hafif şişkinlik görülebilir. Bu tepkiler doğaldır. Buzla kompres yapılarak kısa sürede geçirilir. 
 
Pigment kabukları : Kalıcı makyaj uygulamasından sonraki bir- iki gün içinde,  işlem yapılan bölgede pigment  kabukları oluşur. Bunlar genellikle gözle  fark edilmez ama elle hissedilebilir. Bu kabuklar bir hafta içinde kendi kendine dökülür. Kabuklar elle kopartılırsa renk boşluklarına  neden olur. 
 
Su  ile temas : Kalıcı makyaj yapılan yerlere bir süre su değdirilmemesi gerekir. Bu süre cilt tipine bağlı olarak değişir. İki hafta kadar sauna, hamam gibi sıcak ve buharlı ortamlardan uzak durulur.
 
Güneş ve solaryum : Yanan cilt soyularak yenilenince   pigmentlerin kalıcılık süresi kısalır. Bu nedenle, kalıcı makyaj uygulanan bölgelere yüksek koruma faktörlü krem sürmeden, güneşe çıkılmamalı ve  solaryum kullanılmamalıdır.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!