Erkeklerde Kalıcı Makyaj

Erkeklerde Kalıcı Makyaj

Güzellik ya da geniş kapsamlı bakım denildiğinde akla ilk önce kadınlar gelir. Ama artık bu düşünce hızlı bir şekilde değişmekte. “Çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır” klişesi eskiden beri kadınların bakımlarını aksatmadan yaptırması, günlük bakımlarına önem vermesi düşüncesinin bir ürünü zaten.

Ancak teknolojinin gelişmesi, kadın ve erkek arasındaki keskin çizginin daha şeffaflaşmasını da beraberinde getirmiştir. Eskiden kadın-erkek kıyafetleri keskin hatlarla ayrıyken, bugün kıyafetten tutun da aksesuarlara kadar unisex ürünleri bulmak mümkün. Hem de saatlerce zaman harcamadan.


Değişen değerler ve klişelerle birlikte “bakım” ve bakımlı erkek, kadınlar tarafından tercih edilme sebebi ve çok da modern bulunmakta. Peki kalıcı makyaj konusunda erkekler neler yaptırabilir?

Erkeklerde kalıcı makyaj, hanımlardan çok farklı sebeplerle ve tekniklerle uygulanmaktadır. Bu uygulamalar daha çok gizleme makyaj olarak kabul edilebilirler.
 

  • “Erkekler en çok kalıcı makyajı dökülen sakallarını boyatma amacıyla tercih ediyor”.


Çeşitli nedenlerle dökülen ve yerine başka yöntemlerle sakal çıkması mümkün olmayan durumlarda, sakal çıkmayan bölgeye kıl görüntüsü verilerek bu sorundan kurtulmak mümkün. Bıyık ve alnın yan taraflarındaki dökülmeler de bu yöntemle düzeltilebilmektedir.
 

  • Trafik kazası geçirmiş ve örneğin kaşının arasında açıklık bulunan erkekler de kalıcı makyaj uygulamasıyla estetik olarak çok daha güzel bir görünüme kavuşmaktadır.
     
  • Başın herhangi bir bölgesinde doğuştan veya sonradan kaza ya da benzeri bir sebeple meydana gelen saç dökülmeleri de kalıcı makyaj kontur uygulamasıyla, çok doğal görünüm bir kazandırılarak gizlenebilmektedir.
     
  • Tüm bunların dışında erkeklerde sık sık, çok açık renkteki kaşlara, bu kaşların sebep olduğu yumuşak yüz ifadesine daha erkeksi bir hava vermek amacıyla, koyu renkte destekler uygulanmaktadır. Bu uygulamada kaşın şeklini değiştirmek amacıyla değil, ancak çok düşük olan kaşları gözlerden uzaklaştırmak amacıyla, kaşların altından bir sıra alınıp, kaşların üstüne bir sıra ilave yapılabilmektedir. Ayrıca yapısal olarak ince olan kaşları doğal görünümünü bozmadan kalınlaştırmak mümkündür.


Erkeklerde özellikle üst dudakların çok ince olması zaman zaman şikâyetlere sebep olmaktadır. Erkeklerde dudaklar söz konusu olduğunda renk vermek uygun olmamaktadır. Bunun yerine dudak çizgisinin dışına açık ten rengi, ince bir efekt vermek dudağı daha belirgin ve fark edilir hale getirmektedir.

Erkeklerde kalıcı makyaj uygulaması olarak bazı erkekler, geleneksel sebeplerle hafif bir sürme talep edebilmektedirler. Gözleri belirginleştiren ve doğal görünümde olan bu hafif sürme bakışlara anlam katmakta ve daha duygusal bir görünüm sağlamaktadır.
Görüldüğü gibi, ustaca yapıldığında erkeklerin de kalıcı makyajın sağladığı olanaklardan faydalanması mümkündür.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!