CİLT BAKIMI

Cilt Bakımı

AYDA BİR DÜZENLİ CİLT BAKIMI YAPTIRMALIYIZ AKSİ TAKTİRDE CİLDİMİZ SU VERİLMEYEN BİR ÇİÇEK GİBİ ZAMANA YENİK DÜŞER.

Cildimiz çeşitli etkenlerden dolayı zamanla dengesini kaybetmektedir. Cilt bakımı ise cildin P.H'ını düzenlemek, porların (gözeneklerin) temizlenmesini ve sıkılaşmasını sağlamak en önemli unsurdur. Cilt bakımı işlemlerinde ise cildin nem oranını dengelemek için ve dış etkenlere karşı koruma sağlayabilmek için tek bir ürün asla yeterli değildir. Cilt Bakımı ancak komple bir bakım ile etkili çözümü sunar. 
 
Cildimiz genel sağlık durumumuzu gösteren bir ayna gibidir. Organizmamız en küçük bir fizyolojik bozuklukta, dengesiz beslenmede, kötü hijyen şartlarında veya stres durumlarında bunu derhal cildimize yansıtır. Dolayısıyla tüm cilt
dengemizi etkileyen faktörlere karşı koymak için düzenli cilt bakımı en önemli tedavi biçimidir. Her cilt tipinde zamanla farklı reaksiyonlar görülebilir, (kuru ciltlerde aşırı kuruma ve pullanma, yağlı ciltlerde akne oluşumu, olgun ciltlerde kırışıklık ve sarkma) gibi problemler oluşabilir. Cilt bakımı tüm bu cilt problemlerine karşı önlem veya oluşumlara karşı tedavi olarak yapılır. Cilt bakımı düzenli olarak yapıldığında koruma, hijyen sağlar sorunsuz ve temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.  

Kırışıklık Tedavi Yöntemleri

Kırışıklıklar, yaşın ilerlemesi ile cildin orta katmanı olan dermiste kollagen liflerinin sentezinin azalması ve kalitesinin bozulması sonucu oluşur. Zayıflayan cilt yapısı, mimik kaslarının hareketleriyle de kırışıklık oluşumu artar. Ne yazık ki yaşlılık belirtilerinden kaçış yok Çocuklukta ve ilk gençlikte dikkatimizi çekmeyen çizgiler, kırışıklıklar belli bir yaştan sonra daha çok gözümüze çarpıyor, sinirimizi bozuyor. Ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki kırışıklıkların sorumlusu sadece ilerleyen yaş değil. Bazı kişilerde ilk kırışıklıklar henüz 20'li yaşların başında görülmeye başlarken, bazıları ise 30'larında bile imrenilecek kadar pürüzsüz ve gergin bir cilde, hatta göz çevresine sahip oluyorlar.
Deri vücudumuzun en büyük organı olmasının yanında, ayrıca dış dünya ile görsel iletişimimizi sağlayan ve karşımızdakinin hakkımızdaki ilk izlenimlerini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Cilt Hastalıkları Uzmanlığının bir alt kolu olan dermato-kozmetoloji ise cildin daha sağlıklı ve güzel görünmesini amaçlayan bir bilim dalıdır.

Bilimsel çalışmalar kırışıkların oluşumunda üç faktörün etkili olduğuna işaret ediyor.

1. Genetik mirasınız: Cildinizde ilk kırışıkların ne zaman ortaya çıkacağı ve ne kadar yoğunlukta olacağını belirleyen başlıca faktör, genetik etkenleriniz. Yani annenizde kırışıklıklar geç yaşta kendini göstermeye başlamışsa, bu sizin şanslı olduğunuzu gösteriyor.
2. Çevresel etkenler: Güneş ışınları, kuru hava, sigara tüketimi, alkol kullanımı gibi pek çok çevresel faktör de cildin nasıl yaşlanacağını ve hangi tür kırışıkların oluşacağını belirliyor.
3. Bakım: Doğru ürünlerle düzenli olarak uygulayacağınız bakımlar cildinizin pürüzsüz ve gergin kalmasını sağlarken, kırışıklıkların geç oluşmasına da katkıda bulunuyor.

My Clinica olarak amacımız; 

kırışıklık tedavisi olarak bilinen tedavide sağlıklı bir cilde ya da görünüme sahip olmak isteyenlere bilimsel uygulamalar kapsamında ve herhangi bir zarar vermeden yardımcı olarak istediklerine ulaşmalarını sağlamaktır. Teknolojik gelişmeler yakından takip edilerek, son sistem cihazların güvenirliliklerinin en üst düzeyde olmasına özellikle dikkat ediliyor. Kliniğimizde kişinin sorunu tespit edilip ve gerekli incelemelerden sonra, kişinin ekonomik durumu da göz önünde bulundurularak uygulama yöntemleri önerilmektedir.
 
 
Güzelliği adeta bir mücevher gibi ortaya çıkartan sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmayı kim istemez ki ? 
Böyle bir tene sahip olmanın en etkili yolu düzenli bir cilt bakımı yaptırmaktır. Üst deri hücrelerinin sürekli öldüğü, ardından yerine yenilerinin geldiği ve bu işlemi hiç durmaksızın devam ettiği görülür. Deri hücrelerinin arasında bu işleyiş hiç bir zaman gelişi güzel gerçekleşmez; bu nedenle de deri hep gerektiği kalınlıktadır. Metabolizmanın sağlıklı ilerleyişinde önemli rol oynayan derini güzellikte de tartışılmaz bir yeri vardır. Bu nedenle cilt bakımı son derece önemlidir. 

Eğer cildiniz konuşabilseydi, bize söyleyecek çok şeyi olurdu. Yazın kalınlaşan ve birikmiş ölü tabaka katlarından dolayı rahat oksijen alamayan cildimiz eğer dili olsaydı; "Şu fazlalığı üzerimden giderin rahat soluyamıyorum" derdi. Her gün evimizi yüzeysel olarak temizlemenin yanında haftada bir gün derinlemesine temizlik yaparız. Evlerimizde olduğu gibi kendi cildimizde sabah – akşam temizlemenin dışında haftada 1 bakım yapmamız gerekmektedir. Bunun yanında daha etkili derin bir şekilde ayda bir defa cilt bakımı yaptırmamız gerekmektedir.

Salonumuzda kullanılan ürünler tamamen bitkisel ve dermatolojik ürünlerden oluşur. 
 

Cilt Lekeleri Tedavisi

Çeşitli uygulamalar ile derinin üst tabakası olan epidermis katmanının soyularak uzaklaştırılmasına cilt soyma işlemleri denir. Bu uygulamaların en sık kullanıldığı durumlar cilt lekeleridir.
Amacı; hasarlı cilt tabakası soyularak, alttan hasar görmemiş derinin gelmesini sağlayıp, cildin daha sağlıklı, daha canlı, daha düzgün daha gergin görünüme ulaşmasını sağlamaktır.
 

Hangi Durumlarda Uygulanır?

* Çeşitli Cilt Sorunları:
Kırışıklıkların azaltılması
Yağlı ciltlerde yağ salgısının azaltılması
Siyah noktaların uzaklaştırılması
Cilt kalitesinin yükseltilmesi

* Lekeler:
Güneşe bağlı veya diğer sebeplerle oluşmuş cilt lekeler
El ve yüzdeki yaşlılık lekeleri
Hiperkeratozlar (deri kalınlaşması)
 
* Akneler:
Sivilcelerin tedavisi
Sivilce izlerinin tedavisi

* İzler:
Yara izlerinin giderilmesi
Vücut çatlaklarının giderilmesi
Gebelik sonrası oluşan çatlaklarda
 

Uygulanmaması gereken durumlar nelerdir?

* Aktif uçuk
* Ciltte yeni oluşmuş yara veya yanık
* Yakın zamanda uygulanan radyasyon tedavisi
* Roaccutane isimli akne ilacının kullanımı
* Alerjik dermatit, ekzema, seboreik dermatit hastalıkları
* Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?
* Güneşten korunma (kış ayları da dahil)
* Oluşabilecek kabuklanmaların soyulmaması
* Nemlendirici kremler kullanılması
 

Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

* Güneşten korunma (kış ayları da dahil)
* Oluşabilecek kabuklanmaların soyulmaması
* Nemlendirici kremler kullanılır.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!